• Küçük Hanımların Ahlak ve Din Eğitimi

Japon bilim adamı Dr. Masaru Emoto, duygu, düşünce, davranış ve sözlerimizin su kristalleri üzerinde etkisini ölçmek için bir deney yapar. Ve çok şaşırtıcı sonuçlar alır. Bu deneyin kısaca özeti şöyle; Şişelere su doldurur ve bu şişelerin üzerine farklı manalardaki cümlelerin bulunduğu etiketler yapıştırır. Bu etiketlerin üzerindeki cümlelerin kimi güzel, kimi hüzünlü, kimi de olumsuz manalar içermekteydi. Daha sonra bu cümlelerdeki manaların, su kristalleri üzerinde etkilerini görmek için, bir müddet beklemeye başlar. 

Bekleme müddetinden sonra, bu suların hepsini analiz eder ve fotoğraflarını çeker. Sonuç oldukça şaşırtıcıdır. Çünkü su kristallerinin hepsi, üzerindeki etiketin manasına göre şekil almıştır.Bu olay sonuç olarak bize şunu söylenmektedir; Karşılıklı iletişim olmadığı halde bu cansız etiketlerde yazılı cümlelerin manaları, su kristalleri üzerinde bu kadar etkili olabiliyorsa, vücudunun % 75'i su olan insana karşı duygu, düşünce, davranış ve sözlerimizin etkisi tartışılmaz bile. 

Bu nedenle özelikle bize emanet olan çocuklarımızın eğitimde duygu, düşünce, davranış ve sözlü iletişimimiz büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde Bir İlk. İlahiyatçı Yazar Hatice Kübra ERGİN Hanımefendinin hazırlamış olduğu bu Küçük Hanımların Ahlak ve Din Eğitimi isimli eser, hem konuların öykülerle anlatımı hem bölüm sonu değerlendirmeleri hem testlerden oluşan içeriği ve hem de cinsiyet farklarını dikkate alarak hazırlaması itibari ile ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyor. 

Yazar: Hatice Kübra ERGİN

Kitabın Bölümleri
Din Sevgisi Eğitiminin Önemi ve Faydaları 
Çocukların Dini Konulardaki Soruları
Çocukların Manevi Eğitiminde Temel Kavramlar 
Kız Çocuklarımızın Kişilik Özellikleri Nelerdir?
Kız Çocuklarımıza Allah İnancını ve Sevgisini Nasıl Aşılayabiliriz?
Kız Çocuklarımızın Peygamber Sevgisini Nasıl Aşılarız?
Kız Çocuklarımıza Kur'an Eğitimini Nasıl Sevdiririz?
Kız Çocuklarımıza Namazı Nasıl Sevdiririz?

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Küçük Hanımların Ahlak ve Din Eğitimi

  • Üretici: C Planı
  • Yazar:Hatice Kübra ERGİN
  • Stok Durumu:Stokta var
  • 150,00TL
  • 98,00TL


Benzer Ürünler

Zeka Türüne Göre Çocuk Eğitimi

Zeka Türüne Göre Çocuk Eğitimi

Okuduğumuz gibi çocuk eğitiminde empati yapmanın yani kendimizi onların yerine koyarak metot gelişti..

75,00TL 115,00TL

Etiketler: Küçük Hanımların Ahlak ve Din Eğitimi, Hatice Kübra ERGİN