Teslimat ve İade

TESLİMAT


PERA Basım Yayıncılık Ticaret Limited Şirketi bu bölümde PERA olarak anılacaktır.

(PERA Basım Yayın, www.bencemakul.net  adresi ve www.bencemakul.com ‘PERA Basım Yayıncılık Ticaret Limited Şirketi’ne aittir.)


TESLİMAT


Sipariş edilen ürünler, ürün bilgi sayfasında aksi belirtilmiyorsa 3 iş günü içinde İstanbul’dan kargoya verilir. Müşterinin verdiği teslimat adresine bağlı olarak kargoya çıktığı andan itibaren 3 iş günü içinde

teslimi yapılır. Kişi, kurum ve kuruluşa özel sipariş veriliyorsa, ürünün hazırlanma süresi uzar. Bu durumda tahmini teslimat süresi sipariş öncesinde teyit edilmelidir.

Özel siparişler alındıktan sonraki bir iş günü içinde, www.bencemakul.net ekibi, tarihlerle ilgili olarak müşteriyle iletişime geçip detayları teyit eder.


İPTAL ve İADE ŞARTLARI


PERA, iade işlemlerinde ‘Tüketiciyi Koruma Kanunu’ çerçevesinde hareket eder. PERA’dan almış olduğunuz bir ürünün iade edilebilmesi, aşağıdaki şartlara bağlıdır:

PERA’dan aldığınız ürünlerinin bazıları, aktivasyon kodu ile satıldığından iadesi yoktur. Aktivasyon kodu olmayan ürünlerde ise ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki

ürünlerin iadesi kabul edilmez. İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır. Ürün ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar

tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilmemesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.


İPTAL ve İADESİ OLMAYAN ÜRÜNLERPERA ürünlerinden bazıları, aktivasyona tabi ve aktivasyon kodu ile çalışan ürünler yazılım ürünleri arasına girmektedir. Bu nedenle ürün içindeki aktivasyon numarasının aktif edilmesi durumunda iadesi

mümkün değildir.


İPTAL ve İADESİ OLAN ÜRÜNLER


İade şartlarına uygun şekilde yapılan gönderimlerde, kargo ücreti müşteri tarafından ödenmektedir. İadesi yapılacak olan ürünler, PERA’nın çalıştığı kargo şirketleri tarafından, PERA’ya ulaştırılmalıdır.

Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde PERA’ya ulaştığı taktirde, kargo ücreti VEFA tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde ücret müşteriye aittir.

Hasarlı ve değişecek ürünler PERA’ya ulaştıktan sonra, 3 (üç) işgünü içinde işleme alınmaktadır.


İPTAL ve İADE İŞLEMLERİ


Yukarıdaki aşamalar içinde ürünün iadesi, PERA’da işleme alındıktan sonra sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup, 1 ila 3 hafta arasında sonuç alınabilmektedir. Bazen sorunun

içeriği ve durumuna göre, bu sürenin 3 haftayı aştığı zamanlarda olabilmektedir. Bu sürenin sonunda edinilen bilgiler, vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılmaktadır.

Ürünün iadesi mutlaka faturası ile yapılmalıdır.


İPTAL ve İADE BİLDİRİMİ


PERA’ya yapılacak iadenin bilgisi, sipariş hattına (0532 624 56 56) veya bilgi@bencemakul.net adresine bir e-posta ile bildirilmelidir.


PERA BASIM YAYIM


Unvan : PERA Basım Yayıncılık Ticaret Limited Şirketi

Adres : Hamidiye Mah. Kürkçü Sk. Nebahat Hanım Apt No:29A Çekmeköy / İSTANBUL

E-Posta : bilgi@bencemakul.net 


Tel : 0532 624 56 56


Whatshap : 0532 624 56 56