Gizlilik ve Güvenlik Politikası

GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI


(PERA Basım Yayıncılık Ticaret Limited Şirketi, bu bölümde PERA olarak anılacaktır.)


PERA ’da verilen tüm servisler ve https://www.bencemakul.net adresinde kayıtlı kategori ve ürünler PERA ’ya aittir. PERA , çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu izah edilmiştir. Üyelik veya PERA  üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle üyelerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgiler (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi), PERA  tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır.


   PERA , bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Üyelerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilir, sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçimi değiştirilebilir ya da kendisine gelen bilgilendirme iletişimdeki linkle bildirim yapabilir.


   PERA  üzerinden veya e-posta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, üyelerimiz tarafından PERA ’ya elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, üyelerimiz ile yaptığımız “Kullanıcı Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklanmayacaktır.


   Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, PERA , üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.


   PERA , üyelik sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. PERA  tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya PERA  üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; PERA  ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.


   PERA , gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.


KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ


   PERA , alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.


  İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.


   Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme fatura teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği, PERA  tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığına karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, PERA ’dan ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için, öncelikle finansal ve adres telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için, gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.


   Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye giriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.


   Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.


Not İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Alışveriş yapacaksanız, alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün iletişim bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin. PERA ’ya ait tüm online alışveriş sitelerimizde, firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.


ÜÇÜNCÜ TARAF WEB SİTELERİ VE UYGULAMALAR


PERA , web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. PERA , bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. PERA ’da yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece PERA’nın kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.


İSTİSNAİ HALLER


  Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde PERA , işbu “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere; Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak; PERA ’nın kullanıcılarla akdettiği “Üyelik Sözleşmesi“nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla; Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi; Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.


E-POSTA GÜVENLİĞİ


  PERA  Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e -postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. PERA , e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.


Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için bilgi@bencemakul.net adresine e-posta gönderebilirsiniz. PERA ’ya aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.


PERA Basım Yayıncılık Ticaret Limited Şirketi


Adres: HAMİDİYE MAH. KÜRKÇÜ SK. NEBAHAT HANIM APT NO: 29 A ÇEKMEKÖY/ İSTANBUL

E-Posta:  bilgi@bencemakul.net


Tel  0532 624 56 56

WhatsApp   0532 624 56 56