İslam tarihinde, ilk sahra hastanesini kuran hekim hanım sahabeyi; bütün Arap ulemasının kadınlar arasında onun ayarında bir şair gelmediği konusunda ittifak ettikleri hanım sahabeyi ve çocuklarının geçimini deri işi yaparak elinin emeği ile karşılayan hanım sahabeyi belki de ilk defa duydunuz!

Haklısınız!

Çünkü erkek ve hanım sahabeleri genellikle ibadetleri ve İslam’a hizmetleri ile algılamışızdır. Sahabeler, bu özellikleri ile asırlardan beri toplumlara yön vermiş ve toplumların gelişimine katkı sağlamışlardır. Fakat sahabelerin sosyal hayatıyla ilgili fertlerin gelişimine yön verecek diğer özelliklerinin dikkatimizden kaçtığı da ayrı bir gerçektir!
Bu çalışmada öncelikle yukarıda saydığımız gibi hanım sahabelerin ubudiyet ve fedakarlıklarının yanında topluma yön verecek mesleki yönleri de ele alınmıştır. Onlar İslami hizmetlerinin yanında mesleki olarak da çok önemli başarıların altına imza atmışlardır.
Yazar, hanım sahabelerin bu zamana kadar toplumun dikkatine sunulmayan mesleki yönlerini ve bu yönleriyle İslam’a yaptıkları hizmeti akıcı bir üslupla bizlere anlatıyor.

Günümüz Türkçesi ile Osmanlıcanın bir arada verildiği bu eseri zevkle okuyacaksınız.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Meslek Sahibi Sahabi Hanımlar (Osmanlıca ilaveli)

  • Üretici: Rika Kitap
  • Yazar:Sena AYAZ
  • Stok Durumu:Stokta var
  • 90,00TL
  • 63,00TL


Etiketler: Merhametli Zengin, Sena Ayaz