• Maksimum Dikkat Maksimum Odaklanma

Ferit Delen DOLCE VİTA KİTAP / Bir seminerimde; “Hayatta en önemli değerimiz nedir?” diye sorduğumda çok farklı yanıtlar almıştım. Ailemiz, sağlığımız, okulumuz, çocuğum, eşim, annem, dedem, başarı, zenginlik, babam, işim, beyin gücü, ibadetlerim, bayrağımız,  arkadaşlarım, derslerim, ben, hayallerim, inancım, vatanım… Yanıtların hepsi de doğruydu bireylerin bakış açısına göre. Tekrar bir soru daha sordum katılımcılara. ‘Hayatta bir tanesi var ki eğer o yoksa hiçbir şey yoktur!’  dedim.

Katılımcılar dikkatle ve merakla bana bakıyorlardı. Acaba neydi cevap? Bütün katılımcıların gözlerinin içine baktım önce ve bir süre sonra ‘Dikkat’ dedim. Herkes şaşırmıştı. ‘Dikkat mi?’ dedi birçok kişi fısıldaşarak. Tekrar ‘Evet,  dikkat!’ dedim. Ardından şöyle devam ettim.

Dikkatiniz hayatta en önemli değerinizdir. Dikkatiniz neredeyse enerjiniz oraya akar.

Dikkatiniz sağlığınıza odaklanmamış ise sağlığınızı kaybedersiniz. Trafikte iken dikkatiniz yolda değilse, hayatınızı kaybedebilirsiniz. Ailenizi ihmal eder ve odak gücünüzü onlardan mahrum ederseniz mutluluğunuzu yitirebilirsiniz. Dikkat ve odağınızı paranızda toplayamadığınızda yanlış yatırımlar yapabilir ve sermayenizi hiç edebilirsiniz. Eğer dikkatiniz yoksa derslerinizi tam olarak öğrenemez ve başarısız olursunuznce makul

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Maksimum Dikkat Maksimum Odaklanma

  • Üretici: Dolce Vita
  • Yazar: Ferit DELEN
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 35,00TL
  • 26,00TL


Etiketler: Maksimum Dikkat Maksimum Odaklanma, Ferit Delen