• Peygamber Sevgisi

Peygamberimizi Daha Çok Nasıl Sevebilir ve Sevdirebiliriz ?
“Habîbim, yâ Muhammedi De ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız, o hâlde bana tâbi olun ki,Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın!”. (Al-i imrân Suresi, 31)
Peygamber sevgisi hakkında yukarıdaki ayet bizlere öyle bir mantık kuralı ortaya koyuyor ki,başka söze hacet bırakmıyor. Eğer Allah’a (cc) sevgimiz varsa, kesinlikle Peygamber Efendimize (sav) tâbi olacağız. Çünkü ayette kesin bir emir ve yönlendirme var. Ayetin mealine ters manadan bakacak olursak, Peygamber Efendimiz’e (sav) ne kadar tâbi oluyorsak, Allah’a (cc) sevgimiz o derecedir. Bu nedenle Peygamber Efendimizin (sav) görünen ve görünmeyen, yani hem maddi hem de manevi birçok yönünü öğrenmeliyiz ki, O’na (sav) gerçek manada tâbi olmaya çalışabilelim.Ayrıca, “Allah’ı kullarına sevdirin ki, Allah da sizi sevsin.” Hadis-i Şerifi de, Peygamberimizi (sav) sevmek kadar, sevdirmenin de önemine işaret ediyor.
 Peygamber Efendimizin (sav)manevi şahsiyeti, günlük yaşantısı, bir günü, davranış şekilleri, aile hayatı, ibadetleri, engelli bireylerle olan ilişkileri ve ünlü düşünürlerin beyanları gibi dokuz bölümden oluşan bu eser, bizleri inşallah Peygamberimizi (sav) daha çok sevme ve sevdirme hedeflerine ulaştıracaktır.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Peygamber Sevgisi

  • Üretici: Önemli Kitap
  • Yazar:Recep BOZDAĞ
  • Stok Durumu:STOKTA YOK
  • 19,00TL
  • 13,00TL


Etiketler: Peygamber Sevgisi, Adem Kılıç