• Seslerin Sırrı

"Seslerin Sırrı" içlerindeki yeteneklerini keşfeden yedi çocuğun macerasını anlatıyor.
Tatile çıkmış bir grup çocuğun tatil mekânı olan Fırtınalı sular altında kalacaktır. Çocuklara bu tehlike ile ilgili sırlarla dolu bir işaret gelir ve hayretler içinde kalan çocuklar kendilerini bir macera içinde bulurlar. Fırtınalı'yı kurtarmak için geçen yıl sular altında kalan Derinyar'a gitmeleri gerekmektedir. Fırtınalı'yı ancak, Derinyar'dan edindikleri bilgiler ve araçlarla kurtarabileceklerdir. Bunun için önce sırları çözmeleri ve birlikte kararlar vererek eyleme geçmeleri gerekmektedir.
Sır noktasında: Doğanın keşfi, karar ve eylem noktalarında ise birbirleriyle iletişimleri ön plana çıkar.
Seslerin Sırrı; hepsini birleştirerek, "kalbinin sesini dinleyen kişinin" önce kendisini tanıyacağını, sonrada çevresiyle kuracağı iletişimin yollarına dikkat çekerek; yüzyıllardır yazılı ve sözlü kültürün ana temalarından biri olan bu iletişimi, Anadolu anonim kültürünün çağdaş bir dille harmanlamasıyla aktarıyor.

2. Seslerin Sırrı- Müzik CD'si

"Seslerin Sırrı": Ülkemizde, besteci ve ud sanatçısı Sayın Yurdal TOKCAN tarafından çocuklar için bestelenmiş ve Klasik Türk Müziği sazlarıyla seslendirilmiş ilk enstrümantal çocuk müziği albümüdür.

Neden Klasik Türk Müziği?

Dünya müzikleri temelde bir oktav içerisinde 12 ses kullanırken, Klasik Türk Müziğinde ise yazılabilen ses sayısı 24
olmakla birlikte uygulamada bu sayı daha da artmaktadır. Bu fark Klasik Türk Müziğinin doğadaki sesleri çalgılara birebir aktarmasına olanak tanır. Klasik Türk Müziği Sanatı bu özelliğiyle dünyada, doğada duyduğumuz seslerle müzik yapan en yetkin müzik türü olduğu gibi, adeta doğaya öykünmüş anlatım olanakları, estetiği ve ritmik ahengiyle çocukları sevgiyle kucaklayan bir düş bahçesi gibidir. "Müzik yer ve gök arasındaki uyumdur"

3. Seslerin Sırrı- KIRMIZI MIZRAP
Seslerin Sırrı; Çocuklar için özenle resmedilmiş görselleri, sevgiyle seslendirilmiş müzikleri, kahramanlar ve müzikle empati kurmalarına yardımcı olacak, "Kırmızı Mızrap"la da okuyucusunu kendi iç dünyasında bir yolculuğa çıkaracaktır.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Seslerin Sırrı

  • 175,00TL
  • 114,00TL