• Sivil İnisiyatif

Bu kitap,Orta Doğu’da yaşananları komplocu bir bakış açısıyla ele almıyor…

İngiltere tarafından 19.yy’da petrol çıkarları için biçimlendirilen Orta Doğu’da,bulunan üç yıl önce başlayan ve orta sınıfların başını çektiği ayaklanmalar baş gösterdi.Biri Tunus’ta diğeri ise Arap Dünyasının lider ülkesi Mısır’da rejim değişikliği ile sonuçlanan başkaldırılar üzerine çok şey yazıldı.Bu kitap yaşananları komplocu bir anlayışla ele alan ya da yaşananlara tamamen olumlayan bir yaklaşımdan da uzak bir biçimde, bu başkaldırıların arka planını ve bunları ortaya çıkaran sosyal dinamikleri ele alıyor. 

Bir yandan dünyada yaşanan yeni medya ve yurttaş gazeteciliği kapsamında bu ayaklanmalarda sosyal medyanın payını abartmadan, ama göz ardı da etmeden el alıyor, bölgenin tarihini de ele alarak değerlendiriyor. Bu dinamikleri de dikkate alarak yaşanan gelişmeleri çok yönlü ele alıyor, sonra da teknoloji ile yaşanan iletişimsel değişimin bu süreçteki payını ele alarak tamamlanmamış devrimin fotoğrafını geniş bir kadraja koyarak çekmeye çalışıyor. 

Yukarıda kısaca bahsetmeye çalıştığımız nedenlerden dolayı elinizdeki bu eser çok yönlü ve geniş açılı bir çalışma olarak Arap Baharı denen sürece farklı açılardan yaklaşan bir özellik taşıyor.

Yazar: F.Betül Keskin

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Sivil İnisiyatif

  • Üretici: İlmek Kitap
  • Yazar:F. Betül KESKİN
  • Stok Durumu:Stokta var
  • 115,00TL
  • 75,00TL


Etiketler: Sivil İnisiyatif