• Ben Dünyanın En Akıllı Çocuğuyum 2

Çocuk kitaplarının arasından çok rahat bir şekilde sıyrılacak ve kendi farkını, ilk sayfalarından itibaren hissettirecek olan "Ben Dünyanın En Akıllı Çocuğuyum" serisinin sadece çocukları değil, yetişkinleri de etkileyeceğine inanıyoruz.

Alışıldık tarzını ve tavrını bu kitaplarında da sürdüren Demirkıran, bu sefer çocukları hedef alıyor. Bahse konu eserler, yazarın "Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım" isimli ilk kitabının çocuk versiyonudur.

Yazarın, ismi "Haha" olan 11 yaşındaki bir çocuğun dilinden kaleme aldığı eserleri, kullanılan empatik dille 8-13 yaş arasındaki çocukları fazlasıyla heyecanlandırmayı başarıyor.


Büyük düşünmenin ötesine geçilerek "en büyük düşünme"nin öğretildiği kitaplardaki başlıca yenilikler ise kısaca şöyle:


3B KİTAP


Bu eserlerde de ilk olarak yine kendi yayınevimizce kullanılan 3B kitap uygulamasına yer verilmiştir. "Yazıyı karikatürize etmek" demek olan 3B, yazarın vurgularını okuyucuya en hızlı şekilde iletmeyi amaçlamaktadır. Olağanüstü bir zekâ ürünü olan 3B, okuyucunun kitabı daha iyi anlamasına da imkân sağlamaktadır.


ÇİZGİ FİLMLİ KİTAPLAR


Her kitabın içinde, konuya ilişkin birer çizgi film bulunmaktadır. Kitap, hızlıca çevrildiğinde zevkle izlenebilecek olan bu çizgi filmler, her ne kadar 5-6 saniye sürse de bir ilk olması bakımından çocukların ilgisini haddinden fazla çekmektedir.


 SORULAR ve KAZIMA BANDI UYGULAMASI


Kitaplarda çeşitli sorular yer almaktadır. Bu soruların cevapları ise kitabın arka kapak içinde bulunan "kazıma bantları"nın altında bulunmaktadır.


         Not: Kitapta "kazıma bandı" uygulaması da ilk olarak


         "Parayı Bulduğum An Alayını..." kitabıyla yayınevimizce kullanılmıştır.


 İNTERAKTİF KİTAP


Her üç kitapta da olabildiğince interaktif bir dil kullanılmıştır. Dolayısıyla okuyucu kitap boyunca asla kopmadan ve bir an olsun kitabı elinden bırakamadan okumak durumunda kalmaktadır.


YEPYENİ OYUNLAR


Kitaplarda bulunan çalışma sayfaları ve hiçbir çocuğun "hayır" diyemeyeceği türden hazırlanan yepyeni oyunlar, yönlendirici olduğu için okuyucusunu kitaba bağlamaktadır. 


EMOJİK KİTAP J


Kitapta bol miktarda ancak hiç sıkmadan ve son derece kaliteli bir biçimde kullanılan emojiler, eseri daha renkli ve canlı bir hale getirmektedir.


LOADİNG UYGULAMASI


Kitapta, kahramanımız Haha, okuyucuyu beklerken ya da bekletirken karşımıza çıkan loading uygulamaları son derece estetik ve şık durmasının yanı sıra okuyucusunun nefes almasına da imkân tanıyor.  


(Tanıtım Bülteninden)


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
   Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Ben Dünyanın En Akıllı Çocuğuyum 2

  • Üretici: Kashna
  • Yazar:Erdal DEMİRKIRAN
  • Stok Durumu:2-3 Gün İçinde
  • 25,00TL
  • 20,00TL


Etiketler: Erdal Demirkıran