• Erica Ana (Çanakkale'nin Beyaz Meleği)

-Çanakkalenin Beyaz Meleği-  

Gazeteci Yazar İbrahim Karahan, anıtsal zaferde kahramanlık gösteren isimsiz kahramanlardan birisi olan Erica Ana'yı kaleme alırken, onun şahsında cephe gerisinde görev yapan nice kadın kahramanın manevi hatıralarını gözlerde ve anılarda canlandırmayı amaçladı Çanakkale Savaşı'nın Hemşire Kahramanı: Eica Ana. Erica Ana, hassas, yumuşak yürekli bir insan dostuydu. Gelini olduğu Türklere hizmet etmekten şeref duyuyordu.

Doktor Ragıp Bey ile her görüşmesinde hasretini dindirecek fırsatı dahi bulamayan Hemşire Erica, savaş suçu işleyerek kimyasal gaz kullanmaktan imtina etmeyen İngiliz askerlerinin, 17 Aralık 1915'te yırtıcı kuş gibi süzülen bir tayyare ile gönderdiği bombanın patlaması sonucu paramparça olacaktı.

Doktor Ragıp Bey, eşine ait et parçalarını göz yaşını silerek topladı. Erica Ana bedeniyle gözden yitip giderken gönüllerdeki eşsiz yerini çoktan almıştı. Çanakkale'de ruhunu teslim eden şehitlerimizle birlikte Çanakkale toprağı ilelebet misafir edecekti Cephede savaşan veya gönüllü hemşire olarak yerini alan Nezahat Onbaşı, Hemşire Safiye Hüseyin, Hatice Hanım ve Zeynep Mido ve Hemşire Erica gibi daha nice eşsiz kahramanlar yüreklerdeki anıtsal yerlerini aldılar.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Erica Ana (Çanakkale'nin Beyaz Meleği)

  • Üretici: C Planı
  • Yazar: İbrahim KARAHAN
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 25,00TL
  • 17,50TL


Etiketler: Çanakkalenin Beyaz Meleği