SET İÇİNDEKİ KİTAPLAR..... 

BİZ ÇOCUKLAR BARIŞTA KARARLIYIZ

23 Nisan Çocuk Şenliği’ne dünyanın pek çok yerinden çocuklar gelir. Çocuk yürekler birbirine sevgiyle bağlanır. Gelen konuk çocuklar, evlerde ağırlanır. Öykü kahramanı Burcu Karaçam, Yunanlı Elena’yı evlerinde konuk eder. Bu süre içinde Burcu ile Elena arasında güzel bir dostluk gelişir. Ayrılık zamanı da gelmiştir. Dünyayı, barış ve dostluğun güzelleştireceğini Burcu da Elena da çok iyi bilmektedir. Kitabı okuyunca bakalım Burcu ve Elena’ya hak verecek misiniz?

48 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER: Öz eleştiri, sevgi, dostluk, kardeşlik, saygı, paylaşma, hoşgörü


AĞACA NİÇİN ÇIKILIR?

Çocukluğumuzda yaramazlık yapmayanımız yoktur. Yusuf da yaramazlık yapacak bir şey kalmayınca ağaca çıkmak ister. Yusuf’u ağacın tepesinde görenler, onun niçin ağaca çıktığını merak ederler. Yusuf onlara, “Düşmek için,” der.

Bu öyküyü okurken kıkır kıkır güleceksiniz. Yusuf’un ağaca çıkmasına hak verecek misiniz bakalım? Belki sizler de “Ah ben de ağaca tırmanabilsem,” diyeceksiniz. Ağaca çıkarken düşebileceğinizi aklınızdan çıkarmayacaksınız.

48 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER:Cesaret, saygı, yardımlaşma, paylaşma, doğa sevgisi


SALINCAĞIN SEVİNCİ

Her yeni yıl, yeni umutlar demektir. Işıl ışıl bir ortamda, Noel Babaların verdiği armağanlar çocukları nasıl da mutlu eder. Kerim, kafasına koymuştur. Noel Baba olacak, insanları, özellikle de çocukları sevindirecek, mutlu edecektir. Bunu gerçekleştirmek için yılın son günlerinde hediyelik eşya satan bir mağazada çalışmaya başlar. Evde dikilen Noel Baba giysileri kendisine çok yakışmıştır. On beş gün boyunca mağazada çalışır. Gelen müşterilere yeni yıl armağanları verir. Yaptığı iş onu çok mutlu eder. Gelecek yıl da Nasrettin Hoca olmayı kafasına koyar. Yine armağanlar verecektir insanlara, çocuklara…

64 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER: Sorumluluk, öz eleştiri, hoşgörü, güler yüz, sevgi, merhamet, cömertlik, fedakârlık, yardımlaşma, paylaşma, doğa sevgisi

ÇİÇEK KIZIM BENİM

Çocuklar annelerinin, babalarının biricikleridir. Çocukların hepsi birer çiçektir. Şirindir, güzeldir, hoştur, hepsi çok da tatlıdır.

Öykümüzün kahramanı Seçil, çiçekleri çok sever. Annesi de Seçil’i çok sever. Sizleri annenizin, babanızın sevdiği gibi. Seçil, bir gün yaşadığı metaforla bir çiçeğin içine girer. Orada kelebekle, arıyla tanışır. Bakalım güzel Seçil, çiçeğin içinde neler yaşayacaktır. Severek okuyacak, okurken de büyük zevk alacaksınız…


48 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm  Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER: Sorumluluk, hoşgörü, sevgi, dostluk, kardeşlik, saygı,  paylaşma, doğa sevgisi


GÖZLERİNDE GÜNEŞ

Uzun süre işsiz kalıp daha sonra iş bulan bir garsonun işine olan sevgisi anlatılıyor.

İşini çok seven insanların da bazen hatalar yapabileceği bir gerçektir. Her yanlışın, hatanın kesinlikle ceza gerektirmediğinin anlatıldığı bu öyküyü severek okuyacaksınız. Yaşamda önemli olanın yanlışları değil, güzellikleri görmek olduğuna sizler de öyküyü okuduktan sonra karar vereceksiniz. İşte o zaman insanların gözlerinde güneşlerin oluştuğuna tanık olacaksınız. İyi okumalar…


48 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER:Alçak gönüllülük, sorumluluk, hoşgörü, güler yüz, nezaket,sevgi, merhamet, cömertlik,  saygı, adalet


SEVGİSİZ YAŞAM OLMAZ

Cenk, tek düze yaşamından pek hoşnut değildir. Yaşamını çok renksiz olarak değerlendirir. Evlerinde çalışan Hatice Teyze’yi yakından tanıyınca, olumsuz görüşleri değişmeye başlar. Yaşamda en önemli şeyin sevgi olduğunu anlar. Yaşamda her şeyin sevgi üzerine kurulduğunu, canlıların sevgisiz yaşamayacağını öğrenir. Hatice Teyze, Cenk’in düşüncelerinin değişmesinde büyük katkı sağlamıştır.

Cenk’in etkilendiği kadar sizler de etkilenecek misiniz Hatice Teyze’nin düşüncelerinden? Severek okuyacağınız öykü demeti…

48 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER: Öz eleştiri, güler yüz, sevgi, merhamet

AYAKKABIM HAPŞIRDI

Sadece insanlar mı hapşırır? Sürekli suyun içinde kalan ayakkabılar gerçekten hapşırır mı? Kitabı okurken hem gülüp hem de düşüneceksiniz. İşte o zaman bizlere dünyaları gezdiren ayakkabılarımızı daha bir seveceksiniz. Ayakkabılarımızı koruyup kollayacağız. Onlara zarar gelmesini istemeyeceğiz.

48 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER: Sorumluluk, öz eleştiri, nezaket, saygı

OKULDAKİ ANNEM

Öğretmenler, dünyamıza ışık tutup yolumuzu aydınlatırlar. Yaşamın anahtarını öğrencilerine verirler. Sevgiyle her sorunu çözerler.

Deniz, öğretmenini ilgisinden dolayı bir anne gibi görmektedir. Kim öğretmenini bir anne, bir baba olarak görmedi ki… Sevgiyle örülmüş öyküleri okurken yüreğinizde çiçekler açacak.


48 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER: İyi niyet, dürüstlük, alçak gönüllülük, sorumluluk, hoşgörü, sevgi, yardımlaşma, paylaşma, merhamet

SINIFTA SU SPORLARI

Yaz günleri, özellikle havaların ısındığı günler sınıflar çekilmez olur. Sınıf öğretmeni bakar ki öğrenciler sıcaktan bunalıyorlar. Öğrencilerinden ertesi gün okula gelirken birer leğen getirmelerini ister. Bakalım leğenle ne yapacaklar? Öyküyü okurken gülümseyecek, belki de o sınıfta olmak isteyeceksiniz…


48 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER: Hoşgörü, güler yüz, sevgi, sabır, saygı

KEDİLER SİRKİ
Sema, arkadaşlarını evine davet eder. “Sizlere kediler sirkini göstereceğim,” der. Bunu merak eden sınıf arkadaşları, Semalar’ın evine gider. Çok merak ettikleri kediler sirkini görüp izlerken de gülmekten kendilerini alamazlar.

Sizler de bu öyküyü okurken aynı zevki duyacaksınız. Sevimli kedilerin hepsinin nasıl birer cambaz olduklarına tanık olacaksınız. Onları daha bir seveceksiniz. Sema’nın sevgili kedicikler için yaptığı yorumlara çok güleceksiniz.


48 Sayfa, Ebat 13,5x19,5 cm Renkli resimli, TESTLİ

DEĞERLER:Hoşgörü, sevgi, hayvan sevgisi

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Konulu Öyküler Dizisi (10 Kitap / 8+)

  • 60,00TL
  • 42,00TL


Etiketler: Mor ışık yayın